TÁBOR "JUMANJI 2022"

První noční hra a denní aktivity
V pátek 1.7. 2022 jsme konečně potkali naše hrdiny z Jumanji a v rámci návštěvy místní sklárny jsme měli možnost vyfouknout si vlastní výrobek. Při deštivém počasí jsme si zkrátili dlouhou chvíli stavbou z Lega. Večer k nám zabloudil obchodník s karavanou, u kterého jsme měli možnost nakoupit našim hrdinům doplňky a jiné důležité věci pro přežití v divočině
V sobotu 2. 7. 2022 nám průvodce sdělil náš hlavní úkol - vrátit ztracený drahokam zpět do chrámu, a tím zachránit Jumanji. Poté, co jsme se naučili formou hry několik básniček, jsme vyrazili na orientační pochod s úkoly. Zkusili jsme si například práci s mapou, ale i šifrování. Na konci jsme nalezli nápovědu, která nám pomůže se přiblížit k záchraně Jumanji.
Neděli 3. 7. 2022 jsme stejně jako každý den započali rozcvičkou. Kreativní myšlení a využívání alternativních postupů jsme rozvíjeli při výrobě padáků. Posilnění obědem jsme vyrazili na náš druhý výlet. Děti i hrdinové se vydali na Černou studnici za mnichem, který jim pomohl konečně získat drahokam. Den byl zakončen stezkou odvahy při svíčkách.
V pondělí 4. 7. 2022 jsme nám byl odcizen nově získaný drahokam. Naštěstí jsme ho od banditů rychle stihli získat zpět. Dopoledne proběhlo celotáborové focení. Děti si vytvořili unikátní táborová trička, využili razítek a fixů na textil. Souběžně v průběhu celého dne nacvičovali scénky, které večer předvedli ostatním.
V úterý 5. 7. 2022 dopoledne jsme stavěli úkryt pro drahokam. Po poledním klidu jsme zhlédli scénku, ve které jsme znovu viděli naše hrdiny a seznámili se s naším trenérem - sumo zápasníkem. Formou stanovišť jsme vyzkoušeli mnoho různých olympijských disciplín, mezi nimi lukostřelbu, skok do dálky, hod oštěpem nebo překážkovou dráhu. Vysvětlili a zkusili jsme si i Brännball, týmovou hru podobnou baseballu. Ve volném čase jsme měli možnost vyzkoušet si lanové centrum.
Středa 6. 7. 2022 byla věnována první pomoci. Dopoledne jsme si vyzkoušeli resuscitaci. Naší první odpolední aktivitou byla ocáskovaná. Po scénce, kde se jeden z našich hrdinů otrávil, jsme si prověřili, jak umíme spolupracovat ve hře 'Lektvary'. Den jsme zakončili vědomostní hrou Riskuj.
Ve čtvrtek 7. 7. 2022 nás zastihlo deštivé počasí, takže plánované rafty byly zrušeny. Stejně jako každý den si děti zapsali zážitky do deníčků. Po obědě jsme hráli společenské hry, stavěli lego či hráli karty. Pozdní odpoledne jsme společnými silami hledali a sestavovali obrázky. Jako pohádku na dobrou noc jsme si pustili tématický film Jumanji.
V pátek 8.7.2022 nás navštívila městská policie. Děti si vyzkoušeli opileckou chůzi, přiřazování dopravních značek, mohli nakouknout do drogového kufříku. Hráli jsme i týmové hry. Odpoledne jsme luštili šifru, díky které jsme se přiblížili k umístění drahokamu do chrámu. Seznámili jsme se s morseovkou a pravidly šifrování. Proběhlo hlasování o herecké ceny Zlatý Rudolf.
V sobotu 9. 7. 2022 jsme den započali naší poslední rozcvičkou. Po dopoledních týmových hrách, děti společně nacvičovaly sestavy, díky čemuž se jim podařilo otevřít dveře do chrámu. Odpoledne jsme splnili náš poslední úkol, vyřkli Jumanji a naše drahokamy vložili  do chrámu. V Jumanji se tak znovu nastolil mír a pořádek. Před večeří proběhlo každoroční vyhlášení Zlatého Rudolfa. Poslední den jsme se rozloučili diskotékou.