Oblastní kolo SMZ: Soutěž mladých zdravotníků 2023

Dne 14.4.2023 proběhlo okresní kolo Hlídek mladých zdravotníků. Letos nám počasí vskutku nepřálo. Místem soutěže byl zvolen atletický stadion v Kolíně, kde od brzkých ranních hodin pršelo a pršelo, a tak veškeré přípravy, stejně jako soutěž samotná se odehrávaly za deště. Přesto se na soutěži sešlo celkem 15 družstev z kolínského okresu. Soutěžilo se, již tradičně, v praktickém provedení první pomoci, obvazové technice a transportu zraněných. Doprovodný program zajistila Městská Policie Kolín v čele se stále usměvavou Helenkou Honkiszovou a SDH z Vítězova, které přivezl náš kamarád Milan Bug. Výsledky ze soutěžních stanovišť byly velmi vyrovnané, první čtyři místa na I. stupni od sebe dělilo vždy jen pár bodů. Je vidět, že žáci i jejich pedagogové přípravě věnovali spoustu času a účastní se naplno a s elánem. Na II. stupni si žáci poradili velmi dobře i s tak závažnými zraněními, jako je poranění páteře, či zástava životních funkcí, kde úspěšně používali i AED. I zde byla vidět kvalitní příprava. Již tradičně se účastní dvě družstva z praktických škol, druhostupňové se letos umístilo na 4. místě z celkových 8. Nádherný výkon! Vítězným družstvem I. stupně se pak stalo družstvo ze ZŠ Týnec nad Labem, na II. stupni pak vyhrálo družstvo 5. ZŠ Kolín. Obě družstva postupují do regionálního kola, které se uskuteční 17.5.2023 opět na atletickém stadionu v Kolíně. Soutěž bychom nemohli realizovat bez laskavé podpory SMSK, a.s.,  která nám pronajala sportoviště. Děkujeme také městu Kolín za finanční podporu. Svačiny pro účastníky vyrobili učni ze Středního odborného učiliště v Městci Králové, osvěžující  limonády dodal sponzorským darem pan Vavruška ze společnosti Koli, Sodovkárna Kolín, s.r.o. a o oběd pro realizátory se postaral Michal Procházka z restaurace Česká koruna. Velice jim děkujeme!

Moc děkujeme také figurantům z kolínského Gymnázia i dobrovolníkům z řad SDH Drahobudice, stejně jako všem našim kamarádům a známým, kteří pomáhali soutěž realizovat. Těší nás vědomí, že venku běhá tolik šikovných dětí, které se nebojí pomáhat! Se všemi se těšíme zase za rok.